content top

Ett enkelt sätt att skicka stora filer

Ett enkelt sätt att skicka stora filer
Print

I en tidigare artikel har jag tagit upp 5 sätt att skicka stora filer. Artikeln handlade om olika tjänster för att skicka stora filer istället för att ha dem som bilagor i email. En av tjänsteleverantörerna – YouSendIt – har nu plugins till Outlook,  Office, Acrobat, Photoshop samt ytterligare några program som gör det ännu enklare att skicka filer via tjänsten.

yousendit

Genom att använda en plugin slipper du att starta webbläsaren och gå till YouSendIt för att där ladda upp din fil, istället kan du skicka den direkt från ditt program. Hur du gör varierar lite med vilket program du använder.
YouSendIT har även ett program – YouSendIt Express – du kan ladda ner om du använder något annat program än de som det finns plugins till.

Om du ofta skickar stora filer kan detta vara något för dig.

Läs även andra bloggares åsikter om , , , , , , ,

Related Posts with Thumbnails

Läs även:

  1. Ytterligare ett sätt att skicka stora filer
  2. Fler sätt att skicka stora filer
  3. 5 sätt att skicka stora filer

Sök efter mer information:

Anpassad sökning

Print


Skriv en kommentar

Clicky Web Analytics
37 databasfrågor och sidan laddas på 2.605 sekunder.